Pomoc księgowa

Biuro Inicjatyw Społecznych to prężnie działająca, krakowska organizacja pozarządowa. Jesteśmy interdyscyplinarnym zespołem ekspertów. Edukujemy i wspieramy mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy w efektywnej realizacji celów. Dbamy o to, żeby działać profesjonalnie i konsekwentnie. Wierzymy w sens działania na rzecz dobra wspólnego.  

W związku z rozwojem Biura Rachunkowego dla organizacji pozarządowych, które prowadzimy w formie spółki pod nazwą Biuro Edukacji i Finansów poszukujemy Pomocy księgowej. 

 Będziesz mieć możliwość:    

 • po okresie próbnym skorzystania z opcji pracy w trybie hybrydowym – łączenie pracy w biurze w centrum Krakowa (Al. Słowackiego) i pracy zdalnej   
 • pracy w zespole zapewniającym wsparcie, dobrą atmosferę i zrozumienie dla sytuacji osobistej   

 Twoje główne zadania to:   

 • Wsparcie księgowych w obsłudze klientów Biura Rachunkowego (księgowanie/dekretowanie dokumentów) 
 • Pomoc w sporządzaniu rozliczeń i deklaracji  
 • Udział w naliczaniu wynagrodzeń, wprowadzaniu umów cywilno-prawnych i przygotowywaniu listy płac  
 • Ścisła operacyjna współpraca z zespołem i klientami Biura Rachunkowego  
 • Archiwizacja dokumentów 
 • Sporządzanie zestawień na potrzeby klientów 

Doświadczenie, wykształcenie oraz umiejętności, które będą Ci potrzebne w tej pracy:   

 • Wykształcenie minimum średnie ekonomiczne 
 • Chęć rozwijania kompetencji zawodowych w zakresie księgowości 
 • Znajomości zagadnień i przepisów z zakresu podatków, płac, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy 
 • Samodzielność, skrupulatność i efektywna organizacja własnej pracy   
 • Komunikatywność i umiejętność tłumaczenia skomplikowanych zagadnień księgowych mniej zaawansowanym osobom w przystępny sposób  
 • Biegła obsługa pakietu Microsoft Office, w szczególności programu Excel  

  Mile widziane:  

 • Doświadczenie w księgowaniu 
 • Doświadczenie w prowadzeniu ksiąg rachunkowych 
 • Znajomość oprogramowanie INSERT (Rewizor, Gratyfikant)  
 • Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych  

Jaką proponujemy formę zatrudnienia i wysokość wynagrodzenia?   

Proponujemy wymiar czasu pracy o równowartości 100% etatu  

Wynagrodzenie w granicach 3600 zł – 5000,00 zł brutto (ostateczna kwota zależeć będzie od Twojego doświadczenia i kompetencji).  

Będziesz mieć możliwość elastycznego ustalenia harmonogramu godzin pracy. Będziesz wykonywać pracę zdalnie oraz w biurze Fundacji BIS w Krakowie.  

Zależy nam na współpracy długookresowej – konsekwentnie budujemy stabilny i zgrany zespół. 

 W jaki sposób się zgłosić?   

I etap:   

Przygotuj swoje CV i list motywacyjny – przekonaj nas do tego, że chcesz z nami pracować i właśnie na takim stanowisku się widzisz. Będziemy czytać z uwagą i zapewniamy, że odpowiemy na każde zgłoszenie. Nie zapomnij umieścić klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych (poniżej).   

CV i list motywacyjny zapisz jako pliki PDF i dołącz w formie załączników do wiadomości. Prosimy, aby załączniki nie przekraczały w sumie 2 MB.   

Swoje zgłoszenie prześlij mailem na adres: biuro@edukacjaifinanse.pl   

Zatytułuj wiadomość: pomoc księgowa 

II etap:   

Z wybranymi osobami przeprowadzimy rozmowę telefoniczną.    

III etap:   

Wybrane osoby po drugim etapie zaprosimy na kolejną, bardziej szczegółową rozmowę z zarządem spółki i kierowniczką biura rachunkowego (bezpośrednią lub online)   

Terminy rekrutacji:   

 •  do 10.09.2023r.  – I etap (nadsyłanie zgłoszeń)  
 • na bieżąco, do 13.09.2023r.  – II etap (rozmowa telefoniczna)  
 • do  22.09.2023r.  – III etap (2 rozmowy osobiste/online)  
 • 01.10.2023r.  – planowane rozpoczęcie pracy (jeśli masz dłuższy okres wypowiedzenia, a uznamy, że jesteś osobą, której szukamy, uzgodnimy termin tak, aby Ci odpowiadał) 

O co będziemy pytać podczas rozmowy rekrutacyjnej?   

Chcemy otwarcie porozmawiać o Twojej motywacji do pracy, potrzebach, tym co robisz w życiu i dlaczego chcesz z nami pracować.   

Będziemy pytać o Twoje doświadczenia. Na pewno zainteresuje nas, w jaki sposób radzisz sobie z zadaniami indywidualnymi, ale też, jak Ci się pracuje w zespole.   

 

W treści CV prosimy umieści następujące oświadczenie:    

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Biuro Edukacji i Finansów sp. z o. o. w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.   

W przypadku zainteresowania kolejnymi procesami rekrutacyjnymi prosimy zamieścić również następujące oświadczenie:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Biuro Edukacji i Finansów sp. z o. o. również na potrzeby przyszłych rekrutacji”.  

Klauzula informacyjna RODO:   

Administratorem Danych Osobowych jest Biuro Edukacji i Finansów sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie (30-682) przy ul. Spółdzielców 6/11 (KRS: 0000629461; NIP: 6793131986; REGON: 365024845), a dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U.2018.1000 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/670 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 przez WE oraz dostosowanymi do nich procedurami obowiązującymi w spółce.      

Osobie uczestniczącej w procesie rekrutacji przysługuje prawie dostępu do treści podanych danych, możliwości ich poprawiania, aktualizowania, jak również prawie wniesienia sprzeciwu do organu nadzoru. Wyrażona zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem danych osobowych ze zbiorów Administratora.   

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest w pełni dobrowolne, jednakże konieczne dla realizacji procesu rekrutacji.    

Oświadczenia związane z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych, modyfikacje oraz żądanie usunięcia należy kierować na adres poczty elektronicznej spółki: biuro@edukacjaifinanse.pl