Ewa Chromniak

Prezeska Zarządu Fundacji

Współzałożycielka Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, obecnie Prezeska Zarządu Fundacji. Trenerka i edukatorka. Współpracuje z organizacji pozarządowymi i instytucjami samorządowymi – pomaga im w rozwoju – m. in. w skutecznym planowaniu i realizacji działań, współpracy partnerskiej w środowisku oraz urzeczywistnianiu idei „partycypacji obywatelskiej” czyli włączania mieszkańców w życie społeczne. Nieustanie uczy się animacji społecznej,  wspierając lokalne społeczności w rozwoju,  w oparciu o lokalne zasoby i potencjały.

Od 2005 r. zaangażowana w rozwój III Sektora w Małopolsce, szczególnie w Krakowie. Aktywna członkini ciał dialogu – Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji, Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego I i II kadencji. Obecnie członkini Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji .  

Absolwentka Kierunku Nauki Polityczne Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania Ekonomią Społeczną (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz Kierowanie procesami edukacyjnymi w obszarze rewitalizacji, przedsiębiorczości i samorządności lokalnej (Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka  w Warszawie). Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, uzyskała certyfikat jakości szkoleń I stopnia. Uczestniczka Szkoły Treningu Grupowego, Grupa Training&Consulting.

Po pracy…

próbuje „dogonić” życie: czyta, słucha muzyki (najchętniej „na żywo”), chętnie chodzi do kina. Lubi wakacje w podróży – „w ruchu” pomiędzy dziką naturą a zgiełkiem miasta. Zdeklarowana feministka i kociara.

BIS to dla mnie …

miejsce „pracy z sensem” – dokładania swojej cegiełki do zmieniania świata na lepszy 🙂

Pracuje w projektach

Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej