ZRÓBMY SOBIE DZIEŃ SĄSIADA!

Na co dzień mijamy się w windzie na klatce, ulicy… A co gdyby wspólnie z sąsiadami spędzić jedno popołudnie?

ZORGANIZUJ DZIEŃ SĄSIADA!

ZRÓBMY SOBIE DZIEŃ SĄSIADA!

Na co dzień mijamy się w windzie na klatce, ulicy… A co gdyby wspólnie z sąsiadami spędzić jedno popołudnie?

ZORGANIZUJ DZIEŃ SĄSIADA!

DLA KOGO?

Zapraszamy do akcji wszystkich mieszkańców Krakowa – zarówno tych od pokoleń – jak i tych od paru miesięcy, którzy chcieliby poznać swoich sąsiadów i spędzić z nimi wspólnie czas – zorganizować w swojej okolicy spotkanie robione przez sąsiadów – dla sąsiadów.

Bo warto znać osoby, które mieszkają obok nas – mieć do kogo się zwrócić kiedy wyjeżdżamy na wakacje, a na naszym balkonie obrodziły pelargonie. Albo kiedy potrzebujemy zostawić pod okiem zaufanej osoby nasze dziecko. Kiedy jesteśmy chorzy lub starsi i potrzebujemy żeby ktoś pomógł nam w zrobieniu zakupów. Albo kiedy po prostu potrzebujemy zamienić z kimś parę zdań. Bo każda społeczna inicjatywa zaczyna się od osób, które mówią sobie „Dzień dobry. Co słychać?” – potrzebujemy relacji i zaufania żeby zacząć wspólnie działać na rzecz naszego sąsiedztwa – zawalczyć o lokalny park czy napisać projekt do Budżetu Obywatelskiego.

JAK MOŻE WYGLĄDAĆ DZIEŃ SĄSIADA?

Co daje mieszkańcom Dzień Sąsiada?

Co mówią organizatorzy?

 

1.Włącz się do akcji – zapoznaj się z regulaminem Dni Sąsiada, wypełnij formularz zgłoszeniowy online i opisz swój pomysł na wydarzenie. Nie bój się kreatywności! Wsparcie Fundacji BIS otrzyma tylko 5 pomysłów. Zgłoszenia pomysłów na realizację „Dni Sąsiada” będą̨ przyjmowane do dnia 30 maja 2023. Ogłoszenie zwycięskich zgłoszeń́ nastąpi 31 maja 2023!

2. Rozpocznij przygotowania! – spotkaj się z animatorem/animatorką z Fundacji BIS i dowiedz się, jak krok po kroku przygotować swoje wydarzenie. Nie udało Ci się dostać do szczęśliwej 5-tki? Nic straconego! Zorganizuj swój Dzień Sąsiada samodzielnie! Pobierz materiały i działaj!

3. Odbierz pakiet sąsiedzki – w pakiecie znajdziesz materiały animacyjne przydatne do organizacji twojego wydarzenia. Nie udało Ci się dostać do szczęśliwej 5-tki? Nic straconego! Zorganizuj swój Dzień Sąsiada samodzielnie. Zaproponuj sąsiadom, żeby każdy przyniósł coś od siebie.

4. Świętuj wraz z sąsiadami! – zorganizuj swoje wydarzenie, wypromuj je, poznaj swoich sąsiadów i baw się z nimi wspaniale!

5. Podsumuj Twój Dzień Sąsiada – podsumuj swoje wydarzenie, możesz też skonsultować swoje wrażenia z innymi organizatorami. Pozwoli Wam to zainspirować się na przyszłość! Pamiętajcie o opublikowaniu zdjęć z #DzieńSąsiadaZBIS i udostępnienie ich w grupie Dzień Sąsiada na FB.

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!

Nie udało Ci się dostać do szczęśliwej 5-tki? Nic straconego!
Zorganizuj swój Dzień Sąsiada samodzielnie. Zaproponuj sąsiadom, żeby każdy przyniósł coś od siebie.

Jesteś zaangażowanym społecznie biznesem? Dołącz do nas!

Co zyska Twój biznes, dzięki zorganizowaniu Dnia Sąsiada?

RELACJE

szansa na budowanie relacji z potencjalnymi klientami, dbanie o społeczność, w której firma funkcjonuje (realizacja strategii CSR)

ROZPOZNAWALNOŚĆ

wzrost rozpoznawalności na lokalnym rynku

WIZERUNEK

wzmocnienie wizerunku firmy wśród pracowników

INTEGRACJA

integracja zespołu, poczucie dokonania realnej zmiany, w swoim najbliższym otoczeniu, zbudowanie motywacji i zaangażowania pracowników, a także ich lojalności i zaufania względem pracodawcy, dzięki zaangażowaniu pracowników w organizację wydarzenia

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

realizacja 3 Celu Zrównoważonego Rozwoju – Dobre zdrowie i jakość życia

Chcesz otrzymać bardziej szczegółową ofertę? Skontaktuj się  z nami!

KONTAKT

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych

tel.: + 12 412 15 24
e-mail: biuro@bis-krakow.pl

Oferta dla BIZNESU

Elżbieta Zadęcka-Cieślik
elzbieta.cieslik@bis-krakow.pl
tel.: 791 180 340

Dołącz do grupy
Zostań fanem Biura Inicjatyw Społecznych

Logo Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych

ZMIENIAMY MARZENIA W DZIAŁANIA!

Dzień Sąsiada Belka projektowa