Specjalista/ka ds. COP (doradca/zyni) 

W Fundacji BIS wspieramy ludzi, którzy działają społecznie. Uczymy, jak zmieniać marzenia w działania. Ważne jest dla nas poczucie sensu tego, co robimy i wzajemny szacunek. 

Szukamy Ciebie, jeśli masz doświadczenie w pracy doradczej dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które działają społecznie, lubisz pracować z ludźmi, dobrze odnajdujesz się w pracy zespołowej i masz wysokie kompetencje interpersonalne. 

Twój wymiar czasu pracy to równowartość 75% etatu. Będziesz mieć możliwość elastycznego ustalenia harmonogramu godzin pracy. Będziesz wykonywać pracę w biurze Fundacji BIS w Krakowie, w terenie (głównie okolice Krakowa i Małopolska) oraz w razie zainteresowania – zdalnie.  

Proponowany zakres Twoich obowiązków to m.in.: 

 • Prowadzenie procesu rekrutacyjnego grup, uczestników indywidualnych (np. opracowanie dokumentacji, przyjmowanie zgłoszeń, wybór uczestników, kontakt z uczestnikami)  
 • Diagnoza potrzeb uczestników doradztwa i ich organizacji  
 • Planowanie procesu wsparcia z uwzględnieniem dostępnych w BIS narzędzi i zasobów (np. doradztwo specjalistyczne, szkolenia)  
 • Prowadzenie spotkań doradczych z przedstawicielami organizacji/osobami indywidualnymi/grupami nieformalnymi uczestniczącymi w projekcie 
 • Opracowywanie materiałów pomocniczych na potrzeby doradztwa i uczestników 
 • Bieżące aktualizowanie wiedzy i pozyskiwanie informacji w prowadzonym zakresie doradztwa  
 • Wsparcie w procesie tworzenia organizacji (formalne i merytoryczne)  
 • Wsparcie NGO w przygotowywaniu wniosków grantowych z różnych źródeł   
 • Doradzanie w procesie planowania strategicznego i rozwojowego  
 • Organizacja wsparcia specjalistycznego i bieżący kontakt z doradcami specjalistycznymi w sprawie organizacji 
 • Współpraca z zespołem promocji w zakresie zaplanowania i prowadzenia działań promocyjnych  
 • Przygotowywanie i publikowanie relacji fotograficznych z wydarzeń/działań  
 • Tworzenie lub współprowadzenie lokalnych grup wymiany informacji np. w mediach społecznościowych    
 • Bezpośredni kontakt z uczestnikami np. rozsyłanie wiadomości i zaproszeń  
 • Realizacja obowiązków informacyjnych określonych przez grantodawców, zgodnie z wytycznymi z zespołu promocji  
 • Planowanie i realizacja działań projektowych zgodnie z harmonogramem  
 • Współpraca z koordynatorem i zespołem projektu  
 • Organizacja i logistyka działań (np. przygotowanie spotkań online, rezerwacja sal szkoleniowych, zamówienia materiałów i cateringu, ustalenia ze współprowadzącymi/ współorganizatorami spotkań,)  

Wykształcenie i doświadczenie, które będą Ci potrzebne w tej pracy: 

 • wykształcenie wyższe,  
 • wiedza na temat formalnoprawnych aspektów rejestracji i funkcjonowania NGO, doświadczenie w prowadzeniu organizacji albo koordynacji/realizacji projektów 

Niezbędne umiejętności, wiedza, kompetencje i znajomość programów: 

 • umiejętność współpracy w zespole – zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie, chcemy mieć pewność, że my na Twoje również,  
 • umiejętność z wieloma projektami i zadaniami jednocześnie, 
 • wysokie kompetencje komunikacyjne,  
 • samodzielność i nastawienie na poszukiwanie rozwiązań – osobom, które u nas pracują, dajemy dużo swobody w działaniu, w zamian oczekując ich zaangażowania i własnej inicjatywy,  
 • rzetelność i umiejętność efektywnej organizacji własnej pracy,
 • obsługa środowiska MS365.

Mile widziane: 

 • kompetencje trenerskie  

O co będziemy pytać podczas rozmowy rekrutacyjnej? 

Chcemy uczciwie porozmawiać o Twojej motywacji do pracy, potrzebach, tym co Cię napędza w życiu do działania i dlaczego chcesz z nami pracować.  

Jesteśmy fundacją, intensywnie działającą 15 lat. Będziemy Cię pytać, co wiesz o naszych działaniach i czy są Ci bliskie.  

Na co dzień pracujemy w ponad 20 – osobowym zespole, w którym każdy ma swój zakres obowiązków, ale ściśle ze sobą współpracujemy. Na pewno zainteresuje nas, w jaki sposób radzisz sobie z zadaniami indywidualnymi, ale też, jak Ci się pracuje w zespole. 

Będziemy pytać o Twój sposób funkcjonowania w pracy – jak sobie organizujesz obowiązki, czego potrzebujesz, co sprawia Ci trudność. 

Zapytamy o Twoje doświadczenia, które pomogą Ci w realizacji zadań w naszej fundacji. 

Jaką proponujemy formę zatrudnienia i wynagrodzenie? 

Proponujemy umowę o pracę 75% etatu, etatu 

Wynagrodzenie (za 75% etatu) w granicach 3750 zł – 4400,00 zł brutto (ostateczna kwota zależeć będzie od Twojego doświadczenia i kompetencji).  

Będziesz mieć możliwość elastycznego ustalenia harmonogramu godzin pracy. Będziesz wykonywać pracę w biurze Fundacji BIS w Krakowie, w terenie (głównie okolice Krakowa i Małopolska) oraz w razie zainteresowania – zdalnie.  

Zależy nam na współpracy długookresowej – konsekwentnie budujemy stabilny i zgrany zespół. Dlatego po okresie wstępnym usiądziemy do rozmowy na temat roli, jaką widzisz dla siebie w fundacji oraz wysokości wynagrodzenia. W tym zakresie sporo też będzie zależało od Ciebie i Twoich oczekiwań. 

W jaki sposób będzie wyglądał proces rekrutacji? 

I etap:  

Przygotuj swoje CV i list motywacyjny – przekonaj nas do tego, że chcesz z nami pracować i właśnie na takim stanowisku siebie widzisz. Będziemy czytać z uwagą i zapewniamy, że odpowiemy na każde zgłoszenie. Nie zapomnij umieścić klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych (znajdziesz ją na samym końcu tego ogłoszenia). 

CV i list motywacyjny zapisz jako pliki PDF i dołącz w formie załączników do wiadomości. Prosimy, aby załączniki nie przekraczały w sumie 2 MB. 

Swoje zgłoszenie prześlij mailem na adres rekrutacja@bis-krakow.pl   

Zatytułuj wiadomość: Specjalista/ka ds. COP 

II etap:  

Dokładnie zapoznamy się z Twoim CV i listem motywacyjnym. Jeśli znajdziemy w nich kompetencje, których szukamy, zadzwonimy do Ciebie i zadamy Ci kilka wstępnych pytań.  

III etap:  

Jeśli w trakcie rozmowy rozmowie telefonicznej utwierdzimy się w przekonaniu, że możesz być właśnie tą osobą, której szukamy, zaprosimy Cię na kolejną, bardziej szczegółową rozmowę z udziałem zarządu fundacji. Spotkamy się stacjonarnie lub online.  

Terminy rekrutacji: 

 • do 4.09.2023r.  – I etap (nadsyłanie zgłoszeń) 
 • na bieżąco, do 6.09.2023r.  – II etap (rozmowa telefoniczna) 
 • 7- 12.09.2023r.  – III etap (2 rozmowy osobiste/online) 
 • Wrzesień – październik 2023r.  – planowane rozpoczęcie pracy (jeśli masz dłuższy okres wypowiedzenia, a uznamy, że jesteś osobą, której szukamy, uzgodnimy termin tak, aby Ci odpowiadał)  

  

W treści CV umieść następujące oświadczenie: 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000 z późn. zm.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) .  

  

W przypadku zainteresowania kolejnymi procesami rekrutacyjnymi prosimy zamieścić również następujące oświadczenie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych również na potrzeby przyszłych rekrutacji. 

 

Klauzula informacyjna RODO: 

Administratorem Danych Osobowych jest Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z siedzibą w Krakowie (30-503) przy ul. Krasickiego 18 (KRS 0000301501, NIP 9452102152, REGON 120665488), a moje dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U.2018.1000 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46 przez WE oraz dostosowanymi do nich procedurami obowiązującymi Fundacji. 

Osobie uczestniczącej w procesie rekrutacji przysługuje prawie dostępu do treści podanych danych, możliwości ich poprawiania, aktualizowania, jak również prawie wniesienia sprzeciwu do organu nadzoru. Wyrażona zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem danych osobowych ze zbiorów Administratora. 

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest w pełni dobrowolne, jednakże konieczne dla realizacji procesu rekrutacji.  

Oświadczenia związane z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych, modyfikacje oraz żądanie usunięcia należy kierować na adres poczty elektronicznej Fundacji: biuro@bis-krakow.pl