Aktualności z Koalicji na rzecz sąsiedztw

Nasza Koalicja rośnie w siłę! Za nami kolejne wizyty studyjne, w trakcie których odwiedzamy organizacje działające na rzecz sąsiedztw, poznajemy się, wymieniamy doświadczeniami i snujemy wspólne plany.

28 maja gościliśmy w Miejscu Aktywności Mieszkańców Na Kozłówce panią Zastępczynię Prezydenta Marię Klaman, pana Mateusza Płoskonkę, zastępcę dyrektora Wydziału Polityki Społecznej UMK, pracowników tego Wydziału, przedstawicieli Rad Dzielnic Miasta Krakowa i Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Poczęstowaliśmy ich tym, co mamy najlepsze – prezentacją naszej metody pracy ze społecznością i jej efektami. Naszych gości zaprosiliśmy do MAM-u w ważnym celu: żeby porozmawiać wspólnie o tym jakie kolejne kroki postawić, żeby poszerzyć krakowską sieć Miejsc Aktywności Mieszkańców.

Cieszymy się bardzo z szerokiego zainteresowania tym tematem i autentycznego zaangażowania ze strony zarówno urzędników, jak ich członków Rad Dzielnic. Pani Prezydentka, dzięki doświadczeniom z innych miast jest zaznajomiona z ideą centrum społecznościowego i popiera ich rozwój w Krakowie. Przedstawiciele Rad Dzielnic mają konkretne pomysły dla swoich społeczności. Zyskaliśmy ważnych sojuszników!

Więcej o tej wizycie przeczytacie w newsletterze Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, który już dziś trafi do Waszych skrzynek 🙂 Nie jesteście zapisani na nasz newsletter? Nie szkodzi, wejdźcie na https://bis-krakow.pl i się dopiszcie. Nasz zespół tworzy materiały naprawdę wysokiej jakości, kto czyta ten wie!

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Komisji Europejskiej. Unia Europejska ani organ przyznający nie ponoszą za nie odpowiedzialności.