slider-maly-tlo1

Dialog i współpraca

Zarząd BIS

Ewa Chromniak

Ewa Chromniak

Prezeska Zarządu Fundacji

Współzałożycielka Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, obecnie Prezeska Zarządu Fundacji. Trenerka i edukatorka. Współpracuje z organizacji pozarządowymi i instytucjami samorządowymi – pomaga im w rozwoju – m. in. w skutecznym planowaniu i realizacji działań, współpracy

Joanna Czarnik

Joanna Czarnik

Członkini Zarządu Fundacji

W BISie zarządza projektami. Zajmuje się planowaniem programów szkoleniowych oraz organizacyjną i formalną stroną projektów unijnych. Zależy jej na tym, aby podejmowane działania cechowały się jak najwyższą jakością i przynosiły ich odbiorcom realną zmianę.

Dorota Kobylec

Dorota Kobylec

Członkini Zarządu Fundacji

Współzałożycielka Fundacji, obecnie członek zarządu. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej w INP UJ, certyfikowana trenerka Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, akredytowana trenerka oraz doradczyni

Anna Pasieka

Anna Pasieka

Członkini Zarządu Fundacji

Współzałożycielka Fundacji, członkini zarządu. Jako animatorka pracuje z grupami nieformalnymi, liderami organizacji pozarządowych, samorządami, radnymi tworząc sytuacje sprzyjające współpracy. Towarzyszyła grupom mieszkańców w tworzeniu ofert miejscowości tematycznych w Małopolsce

Zespół BIS

Ewa Adamska-Cieśla

Ewa Adamska-Cieśla

Specjalistka ds. promocji i rekrutacji

Copywriterka, specjalistka ds. promocji, dziennikarka, blogerka. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością komunikacja społeczna i public relations. Od 2011 roku związana z branżą medialną oraz z public relations. Pracowała w agencjach marketingowych, MŚP oraz organizacjach pozarządowych. Od 2015 roku współpracuje w charakterze dziennikarza z portalem ngo.pl, tworząc sylwetki niebanalnych osobowości III sektora. Przez kilka lat współtworzyła Fundację Kompas.

Łukasz Lucjusz Dubin

Łukasz Lucjusz Dubin

Animator kultury, kurator sztuki, społecznik

Absolwent studiów z zakresu kulturoznawstwa, specjalność – animacja kultury. Od 2012 roku związany z lokalną działalnością kulturalną, w której kreuje, tworzy i organizuje interdyscyplinarne wydarzenia kulturalne. Od 2013 roku zaangażowany w działalność trzeciego sektora i działalność społeczną na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Od 2015 pełni funkcje Prezesa Zarządu Fundacji Promocji Artystycznej „Aspiranci”, która zrodziła się z prawie trzyletniej działalności grupy nieformalnej. Specjalizuje się w realizacji projektów wystawienniczych sztuki współczesnej.

Olga Glińska

Olga Glińska

Doradczyni

Z wykształcenia psycholog, absolwentka projektu „Pracować dla Europy – European Project Management”, specjalistka w tworzeniu, zarządzaniu, rozliczaniu społecznych projektów unijnych oraz z wielu innych źródeł finansowania ( FIO, ASOS, EOG, granty fundacji zagranicznych).

Teresa Jankowska

Teresa Jankowska

Z wykształcenia architektka wnętrz, z wyboru animatorka, trenerka, superwizorka, edukatorka, samorządowiec. Zaangażowana w działania związane z animacją społeczno-kulturową, rewitalizacją i ekonomią społeczną. Zarządzała instytucją kultury i jednostką samorządową. Pracowała w licznych projektach i programach m.in. Program Rozwoju Bibliotek, Rewitalizacja Społeczna, Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne, Decydujmy Razem.

Małgorzata Klewska

Małgorzata Klewska

Główna księgowa Fundacji

W BISie pracuje od stycznia 2014 i zajmuje się księgowością. Księgowa od 2000 roku, posiada certyfikat Ministra Finansów. Połowę życia zawodowego spędziła w organizacjach pozarządowych, zajmując się księgowością i rozliczaniem projektów.

Lidia Korbus-Then

Lidia Korbus-Then

Doradczyni, animatorka, trenerka

Trenerka Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Absolwentka studiów w zakresie zarządzania, marketingu oraz administracji publicznej.

Marta Marzec

Marta Marzec

Badaczka

Badaczka oraz specjalistka ds. ewaluacji. Socjolog, doktorantka w Zakładzie Antropologii Społecznej UJ, prowadzi badania nad polską kulturą współpracy m.in. badania nad wpływem komunikacji emocjonalnej na współpracę w grupach i społecznościach lokalnych.

Agnieszka Matuszyńska-Dziewitek

Agnieszka Matuszyńska-Dziewitek

Z BISem współpracuje od lutego 2018 r. jako animatorka współpracy z samorządem w projekcie wspierającym rozwój ekonomii społecznej. Z wykształcenia menedżerka, z III sektorem związana od ponad 10 lat.

Katarzyna Pętlak-Długosz

Katarzyna Pętlak-Długosz

Specjalistka ds. Promocji, PR

Od ponad dziesięciu lat w branży Public Relations, absolwentka Zarządzania na UEK i Public Relations na UJ. Swoje doświadczenie zdobywała między innymi w spółce Uniwersytetu Jagiellońskiego działającej w obszarze wspierania innowacji i dostarczania usług dla life science.

Ewa Ryłko

Ewa Ryłko

Badaczka

Zajmuje się badaniami opinii, ewaluacją, przygotowywaniem narzędzi, moderacją spotkań i wywiadów, analizą danych. Doradza, konsultuje, podpowiada – jak wydobyć głos z rzeczywistości i go zinterpretować.

Marianna Starzyk

Marianna Starzyk

Europeistka i polonistka po wiedzy o kulturze z doświadczeniem pracy w marketingu wydawnictw i instytucji kultury. Zarządzanie ćwiczyła w firmie Osa Osobista Stylistka, organizując pracę stylistek, eventy, szkolenia i sesje zdjęciowe w całej Polsce.

Anna Susz-Golańska

Anna Susz-Golańska

Doradca w programie „FIO Małopolska Lokalnie Północ”

Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego, z wykształcenia mgr inżynier ogrodnictwa, z zamiłowania miłośniczka kwiatów, ogrodów i natury. Ukończyła również Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, bardzo długo związana z krakowską branżą IT zarówno pracą w administracji jak i całością procesów HR.

Bartłomiej Świstak Piotrowski

Bartłomiej Świstak Piotrowski

Animator, konsultant, przedsiębiorca społeczny

Od 2009 współpracuje i działa na rzecz biznesu i organizacji pozarządowych, od 2010 buduje różne społeczności - zarówno biznesowe jak i społeczne.

Monika Wąsowicz

Monika Wąsowicz

Absolwentka Filmoznawstwa i studiów podyplomowych Zarządzanie projektami europejskimi. Ekspertka oceniająca projekty w ramach programy Erasmus+ (Edukacja Dorosłych) i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Agnieszka Węgrzyn

Agnieszka Węgrzyn

Koordynatorka FIO Małopolska Lokalnie

Z BIS-em związana od czerwca 2014 roku. Magister ekonomii. Od 2011 roku prezeska Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie. Koordynatorka projektów dofinansowanych w ramach Programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Katarzyna Wychowaniec

Katarzyna Wychowaniec

Z wykształcenia pedagożka i animatorka społeczno- kulturowa. Studiowała również historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ukończyła studia podyplomowe z muzealnictwa na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Absolwentka programu "Staże w Instytucjach Kultury- Kadra Kultury" organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Stali współpracownicy i współpracowniczki

Tomasz Otko

Tomasz Otko

Trener i konsultant

Współzałożyciel Fundacji, członek zarządu do 2015 roku. Od 9 lat pracuje z uporem nad zmianą społeczną głownie jako edukator (trener i konsultant) oraz animator. Zajmuje się rozwijaniem współpracy pomiędzy obywatelami, organizacjami pozarządowymi i samorządem.