Katarzyna Wychowaniec

Z wykształcenia pedagożka i animatorka społeczno- kulturowa. Studiowała również historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ukończyła studia podyplomowe z  muzealnictwa na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.  Absolwentka programu „Staże w Instytucjach Kultury- Kadra Kultury” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w sektorze pozarządowym, jak i instytucjach kultury. Współpracowała między innymi z Fundacją Fundusz Partnerstwa, Fundacją Start na plus, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Ośrodkiem Kultury Norwida, Domem Kultury „Podgórze”. Organizatorka oraz koordynatorka wielu projektów, działań społecznych, kulturowych oraz ekologicznych (Fundusz Kropli Beskidu, WFOŚiGW, FIO, Naukowe Inspiracje i inne). Autorka wielu warsztatów, scenariuszy oraz narzędzi edukacyjnych (gry planszowe, kreatywne zeszyty ćwiczeń, bajki Kamishibai, słuchowiska ect.). Z trzecim sektorem związana od ponad 3 lat, z BISem od niedawna, aczkolwiek intensywnie.

Po pracy…

Bada wyobraźnie twórczą dzieci, chodzi do muzeów i teatrów, gotuje i je pyszne rzeczy , pije znakomite wino, uczy się tańczyć tango, walca, rumbę i inne cza-cze oraz biega ze swoim  psem Malibu.

BIS to dla mnie …

Miejsce twórczej pracy, współpracy i dialogu, w którym planuje się bardzo dużo nauczyć.

Pracuje w projektach

W BISie pracuje jako koordynatorka projektu  „Opracowywanie Wieloletniego Programu Współpracy Gminy Miejskiej Kraków z organizacjami pozarządowymi na lata 2019-2022” , jako doradczyni w projekcie CWOP Skawina oraz jako specjalistka ds. animacji przedsięwzięć w projekcie Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.  Zajmuje się również organizacją i promocją szkoleń.

[page_navigation]