JAK WSPIERAĆ FUNDACJE?

Autorka: Aleksandra Radomiak
Specjalistka ds. promocji w Fundacji BIS


Dziś krótko opowiemy Wam o tym, w jaki sposób możecie pomagać organizacjom takim jak BIS.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach większość z Was ma dużo zajęć i żyje w ciągłym biegu. Dlatego bardzo ważne jest to, że pomaganie takim fundacjom jak my nie wymaga zbyt wiele czasu i można to robić, nie wychodząc z domu czy między codziennymi obowiązkami.

Fundraising

Pierwszym sposobem jest coraz popularniejszy ostatnio fundraising. Wiele fundacji prowadzi swoje zbiórki (np. na remont jak BIS) i ogromną pomocą z Waszej strony może być dorzucenie się na konkretny cel. Możecie też ustawić stałą, regularną kwotę, która wspomoże działania, w które wierzycie.

Polajkuj, skomentuj, udostępnij

Jeszcze inną formą wspierania działań organizacji jest aktywność na ich mediach społecznościowych. Pamiętajcie, by pod postami na tematy, które Was interesują, zostawiać lajki oraz komentarze. A jak wg Was jakaś informacja jest na tyle istotna, że powinna iść dalej w świat, śmiało ją udostępniajcie. Bardzo nam zależy, żebyśmy z naszymi inicjatywami mogli dotrzeć do jak największej ilości osób, bo wiemy, że wśród nich może być ktoś, komu będziemy mogli pomóc np. w realizacji jakiegoś dobrego pomysłu! A Wasze lajki i komentarze mówią nam przede wszystkim o tym, że z nami jesteście i napędzają nas do dalszych działań!

Zostań ambasadorem

Kolejnym sposobem, by wspierać działania np. Fundacji BIS jest zostanie naszym ambasadorem. Jeśli uważacie, że Waszych bliskich czy Twoje zaprzyjaźnione instytucje mogą zainteresować nasze projekty czy inicjatywy – opowiedzcie im o tym, dajcie namiary na naszą Fundację. Kto wie, może w Waszym otoczeniu jest ktoś, kto mógłby skorzystać z naszych pomysłów, ale zwyczajnie jeszcze o nas nie słyszał. A jak nie jest przekonany – spróbujcie namówić tę osobę do kontaktu z nami, na pewno rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Przekaż 1% podatku

Pamiętajcie również o tym, że możecie przekazywać co roku 1% swojego podatku organizacjom. To bardzo ważne, bo dzięki temu możemy pozyskać fundusze na realizację kolejnych inicjatyw i pomysłów – a wierzcie nam, że mamy ich całe mnóstwo i wszystko, co robimy, jest właśnie dla Was!

Wpłać dowolną kwotę

Można też wspierać organizacje poprzez wpłacanie dowolnych kwot. Jeśli macie taką możliwość, pamiętajcie o takich miejscach jak my. Każdą pozyskaną w ten sposób złotówkę przeznaczamy na zmienianie marzeń w rzeczywistość. A tą rzeczywistością może być np. Wasze otoczenie.

Zostań wolontariuszem

A jeśli macie trochę czasu i chcielibyście go nam podarować, zostań naszym wolontariuszem.  Nieważne, jakie masz kompetencje, co potrafisz – jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami możemy zrobić coś wartościowego dla innych. U nas takim przykładem jest architekta Ania, która w ramach wolontariatu przygotowała projekty i wizualizację naszego nowego biura, pomogła nam znaleźć firmę wykonującą remont oraz wspierała nas fachową wiedzą w kontaktach z administracją budynku.

Również zachęcamy do współpracy, w ramach wolontariatu pracowniczego, wszystkie firmy. To świetna okazja nie tylko do tego, by budować markę osobistą, ale by stworzyć więź pomiędzy pracownikami oraz pracodawcami, której fundamentem będzie zrobienie czegoś dobrego dla innych! Do tej pory nawiązaliśmy bardzo udaną współpracę z AMS Polska, dzięki której możemy m.in. doskonalić kompetencje językowe. Więcej przeczytacie o tym w artykule, który niedawno opublikowaliśmy.

Jak widzicie – macie naprawdę dużo możliwości wspierania organizacji takich jak BIS. Mamy nadzieję, że znajdziecie choć chwilę, by razem z nami zmieniać świat. Naprawdę warto!