Spotkania inspiracyjno-sieciujące w Krakowie i Wieliczce

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza lokalnych liderów, społeczników i członków organizacji pozarządowych na spotkania inspiracyjno – sieciujące pt. „Tygiel inspiracji”

 • Chcesz poznać ludzi kochających działania społeczne podobnie jak Ty?
 • Szukasz inspiracji do działań?
 • Zastanawiasz się jak poprawnie konstruować komunikat do mediów na temat realizowanych działań?

Jeśli Twoja odpowiedź któreś z powyższych pytań brzmi „tak”, to spotkanie inspiracyjno – sieciujące pt. „Tygiel inspiracji” jest właśnie dla Ciebie!

 • Dla kogo?

  • Na spotkania zapraszamy członków grup inicjatywnych i młodych NGO realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie-Północ oraz wszystkich chętnych, którzy nie realizują projektów, ale chcieliby poznać osoby realizujące ciekawe inicjatywy w ich najbliższym otoczeniu.
 • Co się będzie działo?

  Pierwsza część spotkania, prowadzona przez Dorotę Kobylec,  będzie poświęcona sieciowaniu grup inicjatywnych, młodych organizacji pozarządowych realizujących projekty w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie-Północ. Zapraszamy również wszystkich chętnych szukających inspiracji do startu w konkursie grantowym w 2019 roku.

  Podczas spotkania:

  – poznacie członków grup nieformalnych i młodych organizacji realizujących projekty społeczne i na rozwój organizacji;

  – dowiecie się jakiego rodzaju inicjatywy realizują;

  – wymienicie się doświadczeniami i dobrymi praktykami.

  W drugiej części spotkania ekspertka od promocji Katarzyna Pętlak-Długosz podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w konstruowaniu komunikatów medialnych na temat realizowanych projektów.

  Podczas spotkania dowiecie się:

  – jak zbudować skuteczny komunikat, tak aby przyciągnął odbiorcę;

  – jak zaplanować komunikację z mediami;

  – jak zadbać o język, który stosujemy w naszych komunikatach.
  Przekazana wiedza będzie przydatna dla realizatorów projektów w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ w przygotowaniu komunikatów zachęcających mieszkańców do wzięcia udziału w plebiscycie i głosowania na wybrany projekt. Prezentowane narzędzia będą pomocne również dla tych osób, które nie realizują projektów FIO, a chciałyby uzupełnić swoją wiedzę na temat konstruowania komunikatów do mediów.

 • Spotkanie poprowadzą:

  Dorota Kobylec

  Współzałożycielka Fundacji, obecnie członek zarządu. Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej w INP UJ, certyfikowana trenerka Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, akredytowana trenerka oraz doradczyni kluczowa Regionalnego Ośrodka EFS w Krakowie w latach 2005-2008, trenerka modelu współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Koordynatorka projektów z obszaru edukacji i rozwoju lokalnego finansowanych zarówno ze środków krajowych, jak i europejskich. Współautorka publikacji „Pomiędzy tożsamością a skutecznością. Dobre praktyki społecznego konstruowania partnerstw lokalnych”. Działa na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych oraz wsparcia rozwoju organizacji pozarządowych. Współpracuje z siecią miejscowości tematycznych w Małopolsce „Miejsca z charakterem”. Obecnie najchętniej zajmuje się animacją społeczną i w tym zakresie rozwija swoje kompetencje.

  Katarzyna Pętlak – Długosz 

  Od ponad dziesięciu lat w branży Public Relations, absolwentka Zarządzania na UEK i Public Relations na UJ. Swoje doświadczenie zdobywała między innymi w spółce Uniwersytetu Jagiellońskiego działającej w obszarze wspierania innowacji i dostarczania usług dla life science. Współpracowała także z funduszami zalążkowymi inwestującymi w przedsięwzięcia na wczesnych fazach rozwoju. Pomysłodawczyni Right PR, firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań w sferze PR w zakresie m.in. media relations, komunikacji wewnętrznej, budowy wizerunku oraz działań w mediach społecznościowych. Członkini założycielka Stowarzyszenia Wzmacniania Organizacji wzmacniacz.org. Obecnie specjalistka ds promocji Festiwalu Krakowskich Organizacji Pozarządowych oraz trenerka w projekcie Akademia Dobrej Komunikacji.

KIEDY

7.11 (środa) godz. 17:00 – 19:30, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, ul Krasickiego 18, Kraków

14.11 (środa) godz. 16:30-19:00,  Starostwo Powiatowe w Wieliczce, ul Rynek Górny 2, Wieliczka

Osoby zainteresowane mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu do dnia 7 listopada br., telefonicznie pod nr 790 346 928 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: dorota.kobylec@bis-krakow.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Spotkania realizowane są w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie – Północ
dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.