festiwal_ngo_fb_2018_a

Zapraszamy na Piknik NGO

Aż 41% dorosłych mieszkańców Polski w ostatnim czasie nie miało styczności z NGO. Badania na temat wizerunku organizacji pozarządowych podkreślają, że “organizacje pozarządowe mają problem z efektywnym informowaniem o swoich osiągnięciach. Komunikują potrzeby, ale nie mówią o efektach swoich działań”.

Organizatorzy, czyli Biuro Inicjatyw Społecznych, Federacja Małopolska Pozarządowa, Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, serdecznie zapraszają na Piknik NGO w ramach Święta Organizacji Pozarządowych – Festiwalu Krakowskich Organizacji Pozarządowych 2018, którego celem jest promocja krakowskich NGOsów, budowanie pozytywnego wizerunku III sektora wśród mieszkańców i mieszkanek Krakowa oraz informowanie mieszkańców o działaniach Gminy Miejskiej Kraków na rzecz NGO.

Już 23 czerwca 2018 w Parku Jordana na PIKNIKU NGO (11.00-17.00) spotkamy się na świeżym powietrzu, na kocyku, na trawie. Organizacje będą miały okazję by zaprezentować mieszkańcom Krakowa swoją ofertę, poznać inne organizacje pozarządowe i razem z nimi pracować nad pozytywnym wizerunkiem III sektora, realnie wpływać na organizację największego krakowskiego święta III sektora.

Jeśli jesteś mieszkańcem/mieszkanką Krakowa to masz okazję by:

  • dowiedzieć się co robią organizacje pozarządowe w Twoim mieście,
  • sprawdzić czy oferta organizacji pozarządowych jest dla Ciebie,
  • ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Po szczegóły zapraszamy:

  • do zamkniętej grupy, w której będziemy pracować i wymieniać się pomysłami: http://bit.ly/FKOP_FB
  • na wydarzenie na Facebooku, gdzie znajdą się wszystkie aktualne informacje na temat FKOP 2018: http://bit.ly/FKOP2018

Projekt Święto Organizacji Pozarządowych realizowany przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych, Federację Małopolska Pozarządowa i Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.