Akcja #jestem3sektor – pokaż, że działasz!

Działasz w 3 sektorze? Pokaż to! W dniach 21 listopada – 21 grudnia zapraszamy krakowskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne do włączenia się w akcję „#jestem3sektor”.

W Krakowie jest nas ponad 3000. Działamy w wielu ważnych obszarach społecznych. Rozwiązujemy problemy dziesiątek, tysięcy ludzi. Zajmujemy się zdrowiem, pomocą społeczną, kulturą… Pomagamy dzieciom, młodzieży, dorosłym, seniorom w różnej kondycji zdrowotnej i życiowej. To co robimy, jest ważne! A tak wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że za tą działalnością stoją organizacje pozarządowe. Działanie społeczne zaczyna się od małych gestów, które stają się wielkie, dzięki sile i zaangażowaniu ludzi. Pokażmy, że tworzymy silny trzeci sektor! Dołącz do akcji. Zapraszaj innych!

Zasady są proste:

1. Nagraj 30-sekundowy filmik, w którym odpowiadasz na pytania:

  1. Jaka wartość jest dla mnie ważna?
  2. Czym zajmuje się moja organizacja?
  3. Dlaczego działam w 3 sektorze?
  4. Imię i nazwisko, nazwa reprezentowanej organizacji pozarządowej.
  5. Na koniec przybliż do kamery kartkę z napisem, jaka wartość jest dla Ciebie ważna + #jestem3sektor np. WOLNOŚĆ #jestem3sektor.
  6. Film umieść na FB z hashtagiem #jestem3sektor i zaproszeniem do akcji co najmniej 1 znajomej osoby lub organizacji pozarządowej.

2. Zrób zdjęcie

  1. Napisz na kartce, jaka wartość jest ważna dla Twojej ngo + #jestem3sektor.
  2. Zrób zdjęcie, na którym Ty sam lub Twój zespół trzymacie kartkę.
  3. Zdjęcie wrzuć na profil organizacji na Facebooku z hashtagiem #jestem3sektor.
  4. Zaproś do akcji co najmniej 1 krakowską organizację pozarządową.

Akcja #jestem3sektor jest częścią projektu „Święto Organizacji Pozarządowych. Festiwal Krakowskich Organizacji Pozarządowych”. To druga edycja wydarzenia, zainicjowanego przez Federację Małopolska Pozarządowa.

#jestem3sektor