Międzydzielnicowe Forum tuż tuż

9 marca br. zapraszamy Radnych na Drugie Międzydzielnicowe Forum, podczas którego przyglądać się będziemy tematyce „Budżet obywatelski. Radny moderator spotkań. Trudne sytuacje”.

Temat aktualny i „gorący”… Obecnie realizowane są spotkania z mieszkańcami w dzielnicach, równolegle odbywają się spotkania ogólnomiejskie dla mieszkańców, którzy mogą swoją energię przekuć na konkretne pomysły i złożyć do 31 marca projekty obywatelskie. Budżet obywatelski to jedyna w swoim rodzaju szansa dla mieszkańców, żeby ich pomysły, w dość szybkim tempie, stały się realne. Wielką zaletą udziału w tym przedsięwzięciu jest to, że to nie samorządowcy ale sami mieszkańcy decydują, w drodze głosowania, które z pomysłów są najciekawsze. Między innymi dlatego tak chętnie Kraków w zeszłym roku przeżywał „obywatelskie poruszenie” i udowodnił ilością złożonych projektów, że mieszkańcy żywią z tym narzędziem spore nadzieje.

Podczas II forum chcemy skoncentrować się na ważnej roli radnego, który może prowadzić spotkania tak aby w łatwy sposób łączyć ludzi wokół zbieżnych projektów w dzielnicy czy na osiedlu i edukować mieszkańców nt. tego które z zadań realizowane mogą być przez dzielnice. Planując spotkania warto przyjrzeć się sytuacjom określanym jako trudne, a te mogą przydarzyć się nawet najbardziej doświadczonym liderom. W trakcie forum zaprosimy uczestników do wspólnej analizy przypadków i pracy nad potencjalnymi rozwiązaniami sytuacji trudnych (z punktu widzenia uczestnika i prowadzącego spotkanie).  Efektem forum będzie zestaw praktycznych wskazówek, które pomogą w prowadzeniu satysfakcjonujących spotkań z mieszkańcami.

II Forum odbędzie się 9 marca w poniedziałek w godzinach 16:30 – 20:00 w Urzędzie Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3 / 4. W związku  z tym, że dysponujemy ograniczoną ilością miejsc, prosimy o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową, na adres: biuro@bis-krakow.pl lub telefonicznie (od poniedziałku do piątku) w godzinach 8:00-16:00, dzwoniąc pod numer 12 418 00 77; 12 412 15 24 do 6 marca do godziny 13:00.

II Międzydzielnicowe Forum dla Radnych