Piknik Rodzinny w Pleśnej – zapraszamy!

Jakie organizacje pozarządowe działają w Gminie Pleśna?
Czym zajmują się aktywni lokalnie?
Czego najbardziej brakuje w Twojej okolicy?
Jak Twój głos może wpłynąć na działania w Gminie?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania, przyjdź na Piknik Rodzinny. Urząd Gminy Pleśna, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz z lokalnymi organizacjami pozarządowymi zapraszają mieszkańców do Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna dnia 29 czerwca 2014 w godzinach od 15.00 do 19.00.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców, którzy pragną aktywnie spędzić niedzielne popołudnie w Pleśnej. Z tej okazji przygotowano różne atrakcje, m.in. turniej piłki nożnej o Puchar Gminy, występy muzyczne zespołów: PRETEKST, DORANA oraz poczęstunek dla biorących udział w zabawie.

Organizacje pozarządowe, współorganizatorzy wydarzenia, zaprezentują swoje wyroby a także zapewnią atrakcje dla odwiedzających. Dodatkowo na wszystkich tych, którzy będą chcieli poznać bliżej organizacje pozarządowe czeka nie lada atrakcja – gra gminna Odkryj nasze organizacje. PODCZAS PIKNIKU ORGANIZATORZY ZAPROSZĄ TAKŻE MIESZKAŃCÓW DO KONSULTACJI SPOŁECZNYCH. W tym celu zostanie zorganizowany punkt informacyjny, gdzie na specjalnej mapie gminy mieszkańcy będą mogli zaproponować nowe inicjatywy i działania.

Zarówno Piknik Rodzinny w Pleśnej jak i Święto Owoców i Produktów Pszczelich, to dwa najważniejsze wydarzenia w kalendarzu gminy.

Tegoroczny piknik realizowany jest w ramach projektu unijnego: „Doskonalenie mechanizmu konsultacji społecznych w Gminie Pleśna”.