Dialog i współpraca

1% na BIS!

Po 10 latach działalności zdecydowaliśmy się uzyskać status Organizacji Pożytku Publicznego. Zachęcili nas do tego wszyscy ci, którzy widzą sens w tym, co robimy, i chcą przekazać na naszą działalność 1% swojego podatku dochodowego. Teraz mają taką możliwość.

W naszym społeczeństwie jednym z najbardziej deficytowych dóbr jest współpraca. Zbyt rzadko siebie słuchamy, a wspólne działanie sprawia nam trudność. W Biurze Inicjatyw Społecznych od 10 lat to zmieniamy. Zachęcamy do brania spraw w swoje ręce i uczymy, jak to robić. Pokazujemy, że każdy może mieć wpływ na rzeczywistość. Poprzez realizację miniprojektów w swoich społecznościach ludzie uczą się wspólnie działać. Mają satysfakcję z tego, co zrobili razem. Odkrywają wartość swoich kompetencji. Zaczynają dostrzegać, że wokół jest wiele podobnie myślących osób i wiele instytucji otwartych na współpracę.

Jeśli identyfikujesz się z naszym podejściem i uważasz, że angażowanie ludzi do działania ma sens, dołóż 1% i wspólnie z nami zmieniaj rzeczywistość.

Od 2008 roku wsparliśmy proceduralnie i finansowo 352 grupy inicjatywne, które w przedsięwzięcia lokalne zaangażowały 18 930 osób. Z naszych propozycji rozwoju skorzystało ponad 1687 organizacji pozarządowych. Przeprowadziliśmy 1574 szkolenia i 5613 konsultacji. Z naszym udziałem zostało zorganizowanych 30 procesów konsultacji społecznych służących tworzeniu lepszego prawa w lokalnych samorządach. Mamy na koncie działania aktywizacyjne dla niepełnosprawnych i seniorów. Uczestniczyliśmy w powołaniu Małopolskiej Federacji Pozarządowej, w której skład wchodzi 30 organizacji z 9 powiatów. Należymy do Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT działającej na rzecz wzmacniania sektora pozarządowego w Polsce.

KRS 0000301501

BIS 2008 – 2017

18930

osób zangażowanych
w przedsięwzięcia lokalne

352

grup inicjatywnych
wspartych proceduralnie i finansowo

1687

organizacji w Małopolsce korzysta
z oferty rozwoju BIS

5613

konsultacji

1574

szkoleń

300

organizacji zaangażowanych
w konsultacje społeczne