Ewa Chromniak

Prezeska Zarządu Fundacji

Współzałożycielka Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, obecnie Prezeska Zarządu Fundacji. Trenerka i edukatorka. Współpracuje z organizacji pozarządowymi i instytucjami samorządowymi – pomaga im w rozwoju – m. in. w skutecznym planowaniu i realizacji działań, współpracy partnerskiej w środowisku oraz urzeczywistnianiu idei „partycypacji obywatelskiej” czyli włączania mieszkańców w życie społeczne. Nieustanie uczy się animacji społecznej, wspomagając społeczności lokalne i grupy nieformalne w rozwoju w oparciu o zasoby lokalne.
Od 2005 r. zaangażowana w rozwój III Sektora w Małopolsce, szczególnie w Krakowie. Obecnie, członkini Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego I kadencji. Absolwentka Kierunku Nauki Polityczne Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania Ekonomią Społeczną Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, uzyskała certyfikat jakości szkoleń I stopnia. Uczestniczka Szkoły Treningu Grupowego, Grupa Training&Consulting.

Po pracy…

próbuje „dogonić” życie: czyta, słucha muzyki (najchętniej „na żywo”), chętnie chodzi do kina. Lubi wakacje w podróży – „w ruchu” pomiędzy dziką naturą a zgiełkiem miasta. Zdeklarowana feministka i kociara.

BIS to dla mnie …

miejsce nieustających wyzwań, realizacji zamierzeń i ciężkiej pracy.

Pracuje w projektach

Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej