Poszukujemy nowej osoby do naszego zespołu!

ANIMATOR_KA WSPÓŁPRACY Z JST

Celem pracy animatora_rki   współpracy z JST jest wsparcie samorządów lokalnych w zakresie:

  • wprowadzania rozwiązań sprzyjających budowaniu środowiska przyjaznego aktywności społecznej i współpracy z organizacjami pozarządowymi  oraz rozwijaniu kultury współpracy w środowiskach
  • inicjowania przedsiębiorstw społecznych  z udziałem  samorządu (np. spółdzielni socjalnych osób prawnych)
  • wprowadzanie społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych i zacieśnianie współpracy między samorządami a PES

Zakres obowiązków:

  • identyfikacja samorządów zainteresowanych rozwijaniem współpracy lokalnej
  • Udział w rekrutacji przedstawicieli JST do udziału w projektach MOWES
  • Analiza potrzeb JST w zakresie współpracy z NGO oraz rozwoju sektora ES
  • Bieżące planowanie pracy ze środowiskiem/JST, przygotowanie i aktualizacja ścieżki wsparcia
  • Prowadzenie działań animacyjnych w lokalnych środowiskach (w zależności od potrzeb) w szczególności:
    • wspieranie samorządów we wprowadzaniu nowych rozwiązań  służących współpracy  z PES w oparciu o zapisy  ustawy o działalności pożytku publicznego i prawa zamówień publicznych
    • pomoc w zakresie inicjowania przedsiębiorstw społecznych, generowania pomysłów, poszukiwania zasobów, analizy szans i zagrożeń
    • prowadzenie procesów konsultacji społecznych w JST,
    • moderowanie spotkań, facylitowanie pracy grup służących zacieśnianiu współpracy
    • animacja lokalnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju ES i wsparcie w ich planowaniu i realizacji
    • budowanie lokalnego partnerstwa i systemu wsparcia na rzecz podmiotów ekonomii społecznej
    • planowania procesu edukacyjnych na rzecz środowisk
  • Udział w monitoringu i ewaluacji rezultatów prowadzonych działań animacyjnych
  • Prowadzenie dokumentacji merytorycznej i organizacyjnej animacji
  • Udział w spotkaniach zespołu projektowego, dzielenie się wiedzą i doświadczeniami.
  • Współpraca z innymi pracownikami projektu, w tym innych partnerów

Oczekujemy od Ciebie:

  • wykształcenia wyższego, mile widziane kierunki prawo, administracja lub pokrewne
  • minimum 3 letnie doświadczenie w działaniach o charakterze animacyjnym, w szczególności w zakresie współpracy z JST
  • minimum 3 letnie doświadczenie w pracy w sektorze ES
  • kwalifikacje do pracy z grupami
  • wysokich kompetencji komunikacyjnych i umiejętności współpracy w zespole
  • rzetelności i umiejętności efektywnej organizacji własnej pracy

Oferujemy:

  • umowę o pracę, w wymiarze 1/2 etatu, na okres próbny 3 msc, a następnie przedłużenie do 07.2019 r.
  • możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia zawodowego w dużej organizacji pozarządowej
  • możliwość włączania się w kolejne projekty Fundacji
  • środowisko pracy, w którym ceniona jest samodzielność i kreatywność
  • udział w realizacji projektów, które mają sens i znaczenie dla ich uczestników

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego zawierającego krótki opis dwóch zrealizowanych procesów animacyjnych.

Dokumenty zawierające klauzule zgody na przetwarzanie danych osobowych prosimy przesyłać do dnia 04.01.2018 r. na adres rekrutacja@bis-krakow.pl.

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami i zaprosimy na rozmowy rekrutacyjne w dniach 08-11.01.2018 r.