Akcja #jestem3sektor

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uśmiech, dobre słowo, pomoc w przejściu przez ulicę – to niektóre z przejawów życzliwości. Przyjazny stosunek do siebie i innych powodują, że ludziom żyje się łatwiej oraz lepiej.

W dniach 21 listopada – 15 grudnia zapraszamy krakowskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne do włączenia się w akcję „#jestem3sektor”. Świętuj Święto Organizacji Pozarządowych!

Zasady są proste:

1. Nagraj 30-sekundowy filmik, w którym odpowiadasz na pytania:

  1. Jaka wartość jest dla mnie ważna?
  2. Czym zajmuje się moja organizacja?
  3. Dlaczego działam w 3 sektorze?
  4. Imię i nazwisko, nazwa reprezentowanej organizacji pozarządowej.
  5. Na koniec przybliż do kamery kartkę z napisem, jaka wartość jest dla Ciebie ważna + #jestem3sektor np. WOLNOŚĆ #jestem3sektor.
  6. Film umieść na FB z hashtagiem #jestem3sektor i zaproszeniem do akcji co najmniej 1 znajomej osoby lub organizacji pozarządowej.

2. Zrób zdjęcie

  1. Napisz na kartce, jaka wartość jest ważna dla Twojej ngo + #jestem3sektor.
  2. Zrób zdjęcie, na którym Ty sam lub Twój zespół trzymacie kartkę.
  3. Zdjęcie wrzuć na profil organizacji na Facebooku z hashtagiem #jestem3sektor.
  4. Zaproś do akcji co najmniej 1 krakowską organizację pozarządową.

Celem akcji #jestem3sektor jest zwrócenie uwagi na fakt, że drobne gesty życzliwości leżą u podstaw aktywności społecznej. W wielu obszarach, takich jak np. zdrowie, edukacja, pomoc społeczna, wykonują ją fundacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne. Badania pokazują jednak, że ponad 41% Polaków deklaruje brak styczności z organizacjami pozarządowymi w ostatnim roku. Korzystamy z ich usług, często nawet o tym nie wiedząc.

Akcja #jestem3sektor jest częścią projektu „Święto Organizacji Pozarządowych. Festiwal Krakowskich Organizacji Pozarządowych”. To druga edycja wydarzenia, zainicjowanego przez Federację Małopolska Pozarządowa, adresowana już nie tylko do lokalnego środowiska pozarządowego, ale również Krakowian.

#jestem3sektor