Zapraszamy na IV Małopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w środę 4 października br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie pod hasłem “Przedsiębiorcze NGO. Jak dodać organizacji skrzydeł?”.

Po raz pierwszy w Małopolsce FIP posłuży nie tylko rozmowie wewnątrz trzeciego sektora, ale będzie też okazją do spotkania osób związanych z organizacjami pozarządowymi
z przedstawicielami samorządu. Ważną częścią wydarzenia będzie VIII Forum Pełnomocników ds. Współpracy z NGO.

W tym roku poznamy różne oblicza przedsiębiorczości społecznej i przekonamy się, czy może być ona szansą na rozwój naszych organizacji, wzmacniającą ich stabilność, a jednocześnie umożliwiającą pełniejszą realizację naszej misji.

Chcemy odpowiedzieć na pytanie: co oznacza przedsiębiorczość społeczna w organizacji? Zwykle przedsiębiorczość kojarzy się z prowadzeniem biznesu, a przedsiębiorczość społeczna – z zapobieganiem wykluczeniu społecznym i zawodowym. Ale możliwe jest też inne, szersze jej rozumienie. Podczas Forum będziemy mówić o przedsiębiorczości, dzięki której organizacje mogą wzmacniać swoje działania poprzez rozwój innowacji i nowe narzędzia pracy. Uczą się, jak budować zaangażowany zespół, dbając o zarządzanie przez wartości (zarządzanie partycypacyjne). Tak, to też przedsiębiorczość!

Poza wystąpieniami naszych ekspertów i ekspertek, Forum będzie również (jak co roku!) okazją do integracji środowiska organizacji pozarządowych i przestrzenią do rozmów na tematy, które nas poruszają.

 • Do udziału w Forum zaprosiliśmy m.in.:

  • Zbigniewa Wejcmana, prezesa Sieci SPLOT,
  • dr hab. Ewę Bogacz-Wojtanowską, Instytut Spraw Publicznych UJ,
  • przedstawiciela ASHOKA Międzynarodowej Organizacji Innowatorów Społecznych,
  • Norberta Laurisza, wiceprezesa Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej,
  • przedstawicieli Samorządów Jarocina, Częstochowy, Katowic i Bałtowa

Tegoroczne Forum składać się będzie z dwóch części:

 • części konferencyjnej – sesje tematycznie związane z sektorem pozarządowym
  i samorządem (rekomendujemy Wam udział w sesji: Forum Inicjatyw Pozarządowych, druga część jest adresowana do przedstawicieli samorządów),
 • sesji Open Space – przestrzeń do dyskusji uczestników na interesujące ich tematy (część wspólna dla pozarządowców i samorządowców).

Podczas Forum uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą wsparcia dla organizacji pozarządowych i samorządów na stoisku Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Zapraszamy również do udziału w wieczornym wydarzeniu towarzyszącym – spotkaniu networkingowym połączonym z prezentacją wybranych przedsiębiorców społecznych.

Zapraszamy również do udziału w wydarzeniu towarzyszącym IV Małopolskiemu Forum Inicjatyw Pozarządowych pt. MAŁOPOLSKIE STARTUPy SPOŁECZNE, które odbędzie się 04.10.2017 w godzinach 18:00-21:00 w BALu na Zabłociu, ul. Ślusarska 9.

Jak zgłosić swój udział?

Zgłoszenia na Forum przyjmujemy do 27.09.2017 r. za pośrednictwem formularza on-line.

Zachęcamy Was również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: IV Małopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych.

W razie wszelkich pytań, zachęcamy do kontaktu z Martą Marzec: marta.marzec@bis-krakow.pl lub pod numerem telefonu 12 412 15 24.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!